MÖBLER / Byråar, sekretärer / Sekretär 5595776
nr 559 5776
Sekretär
med intarsia och förgyllda beslag. Sign. Tahan. Frankrike, Napoleon III:s period. L 80, djup: 50, höjd: 105 Jmfr. Jean Pierre Alexandre Tahan (1813-1892)
måndag 22 december 2008
kl 17:00:00